Areszt dla 25-letniego obywatela Gruzji, który ugodził nożem dwóch mężczyzn

W niedzielę (16.07) po godzinie 21:00, Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w miejscowości Krze Duże w Miejscu Obsługi Podróżnych. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i zobaczyli, że dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych nożem. Obydwaj potrzebowali pomocy medycznej, więc natychmiast zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu nie udało się odnaleźć sprawcy, więc policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania. Dzięki szybkiej reakcji i nieustannym wysiłkom, udało się zatrzymać podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że był nim 25-letni obywatel Gruzji. To on zaatakował nożem jednego z Polaków, a potem drugiego, który próbował pomóc rannemu koledze.

Policjanci wykonali oględziny na miejscu zdarzenia i zebrali ślady jako dowody. W środę podejrzany został przesłuchany przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 25-latek usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Żyrardowie, na wniosek prokuratora, zdecydował, że podejrzany spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie tymczasowym. Jeżeli zostanie uznany za winnego przestępstwa zgodnie z art. 156 §1 pkt. 2 Kodeksu Karnego, może mu grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

źródło https://mazowiecka.policja.gov.pl/wzy/aktualnosci/83241,ARESZT-DLA-25-LATKA-KTORY-UGODZIL-NOZEM-DWOCH-MEZCZYZN.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *