Ksiądz w Żyrardowie dystrybuował narkotykami?


Ksiądz Piotr S., który niedawno został przeniesiony z Sochaczewa do Żyrardowa na stanowisko wikariusza, został aresztowany zgodnie z poleceniem prokuratury. Śledczy ustalili, że w okresie od 2020 do 2023 roku duchowny miał udzielać narkotyków na spotkaniach towarzyskich.

Informacja o aresztowaniu pojawiła się na stronie łowickiej kurii w poniedziałek. Diecezja poinformowała, że w odpowiedzi na działania śledczych podjęła działania zgodne z prawem kanonicznym w takich przypadkach. Obejmuje to odwołanie go z funkcji wikariusza oraz rozpoczęcie wstępnego dochodzenia kanonicznego. Kuria zapowiedziała także współpracę z organami państwa w celu gruntownego wyjaśnienia tej trudnej sytuacji.

Ksiądz Zbigniew Kielan, rzecznik diecezji łowickiej, potwierdził informację i w rozmowie z tvn24.pl podał, że aresztowany duchowny otrzymał święcenia kapłańskie w 1998 roku. Wcześniej pełnił posługę w różnych miejscowościach, m.in. w Rawie Mazowieckiej, Żychlinie i Sochaczewie, zanim został przeniesiony na swoje ostatnie stanowisko w Żyrardowie.

Iwona Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku potwierdziła fakty związane z aresztowaniem duchownego. Piotr S. jest podejrzewany o udzielanie narkotyków. Śledztwo w tej sprawie wyodrębniono z innego postępowania, a duchowny jest jedyną osobą podejrzaną w tej kwestii. Sąd zgodził się na tymczasowy areszt dla księdza na podstawie wniosku prokuratury.

Na podstawie ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany udzielał narkotyków podczas spotkań towarzyskich od 2020 do 2023 roku. Jednak na tym etapie nie podano informacji, czy duchowny przyznał się do popełnienia tego przestępstwa .

Oświadczenie Kurii Łowickiej

      W związku z decyzją Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie dotyczącą aresztowania ks. Piotra. S., kapłana diecezji łowickiej Kuria Diecezjalna informuje, że Władze Diecezji Łowickiej podjęły wszelkie działania na poziomie prawa kanonicznego przewidziane w takiej sytuacji (odwołanie z funkcji wikariusza parafii, a także rozpoczęcie wstępnego dochodzenia kanonicznego na mocy kan. 1717 KPK) i deklarują współpracę z Organami Państwa w celu dogłębnego wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z tą bardzo przykrą sytuacją.
       Do czasu wyjaśnienia sprawy przez Służby do tego powołane, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji i komentować sprawy.
 
ks. Zbigniew B. KIELAN
Rzecznik Prasowy Diecezji Łowickiej źródło https://diecezja.lowicz.pl/komunikat-2/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *